CONTACT

DIAS Digital Interactive Art Space
Vallensbæk station


Post
Vallensbæk Stationstorv 100
2665 Vallensbæk Strand

ÅbningstiderAltid åbent - 24/7
Entré  Det er gratis at besøge kunsthallen

 


 

Rasmus Vestergaard
Direktør & chef kurator

Director & cheif curator
rasmus@diaskunsthal.dk
+45 3133 5828

Julie Tvillinggaard Bonde
Udstilling & partnerskab

Exhibition & partnerships
julie@diaskunsthal.dk
+45 5014 5183

Christian Riis Sørensen
Udstillingsteknik

Exhibition technique

christian@diaskunsthal.dk
+45 6112 5985

 

Mathilde Wendelboe
Formidling & kuratering

Dissemination & curating
mathilde@diaskunsthal.dk
+45 5058 7932

 

 

Presse & kommunikation

Press & communication

hello@diaskunsthal.dk

+45 50145183

 

 


 

Mads Krarup 
Fundraising & kommunikation

Fundraising & communication 

mads@diaskunsthal.dk

+45 2721 0041

 

Sara Toustrup Kristensen
Fundraising- og kommunikationspraktikant

Fundraising- & communication
sara@diaskunsthal.dk
+45 3024 0949

 

Nicolai Hingel
Udstillingsassistent

Exhibition assistent
nicolai@diaskunsthal.dk

+45 9391 1209

 

Katarzyna Theus
Digital koncept praktikant 

Digital concept intern 

Kate.theus@gmail.com